کد خبر : 31461 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 27 2017 10:29PM - 1396/08/05
1 نفر 0 نفر

مفاخر

عبدالرحیم ملکیان(ناصح قمشه‌ای)

سیناخبر- عبدالرحیم ملکیان(ناصح قمشه‌ای)

عبدالرحیم ملکیان(ناصح قمشه‌ای)

به گزارش سیناخبر آیت‌الله حاج شیخ عبدالرحیم ملکیان ،متخلّص به «ناصح قمشه‌ای» به سال ۱۳۰۲ شمسی (۱۳۴۲ قمری ) در شهرضا به دنیا آمد .
وی پس از طّی دوره شش ساله دبستان به تحصیل علوم ومعارف اسلامی ، در حوزه علمیّه شهرضا پرداخت و پس از چند سال راهی اصفهان شد و در حوزه علمیّه این شهر، در محضر اساتیدی مانند«میرزا علی‌آقا شیرازی» ،«صدر کوپایی» ،و شیخ «عباسعلی حبیب‌آبادی»، درس خواند.
آنگاه عازم شهر مقدّس قم گشت و تعلّم علوم دینی معقول و منقول را در نزد استادانی همچون « علّامه طباطبایی» ،آیت‌الله«بروجردی»،«شیخ عباسعلی شاهرودی»،«فکور یزدی» و «مجاهدی‌تبریزی» پی‌گرفت.
وی در سال ۱۳۴۱ شمسی به شهرضا بازگشت و در آنجا از محضر شیخ«محمّد‌هادی فرزانه»، معروف به «حکیم فرزانه» که در فلسفه وحکمت اسلامی و بویژه در اطلاع بر مکتب مشّاء از سر آمدان روزگار بود،بهره‌ور شد و در همه سال‌های اشتغال به علوم و معارف اسلامی از افادات حکیم «الهی‌قمشه‌ای» نیز بهره می‌برد.
اکنون استاد ناصح‌قمشه‌ای در شهرضا به تدریس علوم دینی اعم از معقول و منقول و وعظ و ارشاد عامه مشغول است.وی با ادبیات فارسی و علی‌الخصوص آثار مولوی، نظامی، سعدی و حافظ انس و الفت دارد و خود نیز از اوایل جوانی، در زمینه شعر فارسی، طبع‌آزمایی می‌کرده است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang