کد خبر : 228795 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 9 2021 9:55AM - 1399/12/19
0 نفر 0 نفر

دو شرکت عمرانی و مصرف در شهرضا ثبت می شود

سیناخبر- رئيس انجمن صنفي كارگران و استادکاران ساختماني شهرستان شهرضا گفت: ثبت دو شرکت عمرانی و مصرف با هدف سرمایه گذاری، خدمات دهی و پذیرش ساخت و سازهای شهری، دولتی و خصوصی در شهرضا در حال پیگیری است.

دو شرکت عمرانی و مصرف در شهرضا ثبت می شود

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبرابراهیم سبزواری تصریح کرد: ثبت نام، تشکیل سابقه، بازرسی و تایید بیش از 1200 نفر از افراد شاغل در 17 رسته مختلف ساختمانی اعم از سفت کار، نقاش، سنگ کار، لوله کش و غیره انجام شد.

سبزواری برگزاری جلسات کارشناسی با افراد خبره به منظور تهیه و تدوین قرارداد در رسته های مختلف صنعت ساختمان بین کارفرما و استادکار، تعامل و هماهنگی اطلاع رسانی به مسئولان شهرستان و جلب حمایت آن ها، تعامل، هماهنگی و اطلاع رسانی اقدامات به اداره تعاون، کار و رفاه شهرستان به عنوان سلسله مراتب و دستگاه ناظر بر عملکرد انجمن، تعامل و هماهنگی با مرکز آموزش فنی حرفه ای شهرستان و استان به منظور آموزش های تخصصی اعضا و ارتقاء درجه مهارتی از درجه 3 به 2 و1 را از دیگر اقدامات این انجمن بر شمرد.

وی افزود: این انجمن تعامل و هماهنگی خوبی با سازمان نظام مهندسی برای پیشبرد اهداف صنفی انجمن برای استحکام، دوام و زیبایی ساختمان داشته است.

رئيس انجمن صنفي كارگران و استادکاران ساختماني شهرستان شهرضا از برگزاری جلسه با حضور مسئولان کشوری انجمن، نماینده شهرستان، مدیرکل تامین اجتماعی و اداره تعاون و معاونت فنی حرفه ای استان، مسئولان شهرستان و انجمن های استان در دی ماه سال جاری خبر داد و افزود: این جلسه برکات و آثار فراوانی برای شهرستان و استان در برداشت.

سبزواری گفت: به منظور اطلاع رسانی، تعامل و انتقال تجربیات گروه انجمن و گروه های تخصصی حرفه ای در فضای مجازی تشکیل شد.

وی حمایت از حق و حقوق کارگران با برگزاری جلسات متعدد و انجام مکاتبه با مسئولان و دستگاه های ذیربط مانند ارسال دو فقره نامه برای نماینده شهرستان درخصوص بیمه کارگران، اعتراض به تغییر حق مبنای بیمه کارگران، درخواست بیمه ایام بیماری و غرامت را از کارهای انجام شده در انجمن عنوان کرد.

رئيس انجمن صنفي كارگران و استادکاران ساختماني شهرستان شهرضا افزود: تاکنون بیش از 1200 نفر به عضویت این انجمن درآمده و با توجه به وظایف و اختیارات انجمن صنفی،  بیمه یا استمرار بیمه اعضا مورد بررسی و بازرسی قرار گرفته، و تاکنون حدود 60 نفر فاقد صلاحیت با عنوان بیمه کارگران ساختمانی شناخته شدند.

سبزواری بیان داشت: حدود 15 فقره شکایت بین کارفرمایان و کارگران در انجمن مطرح و به صورت کدخدامنشی حل شده که نیازمند تشکیل کمیته مربوطه و ایجاد ساز وکار اجرایی آن می باشد.

وی بیان داشت: به منظور تحقق حقوق مالی و قانونی بیت المال و تسهیل روندهای آتی، نسبت به اخذ شماره اقتصادی اقدام شده است.

رئيس انجمن صنفي كارگران و استادکاران ساختماني شهرستان شهرضا تعلق نگرفتن سهمیه بیمه ای مکفی به شهرستان با توجه به نیاز به بیش از 800  فقره سهمیه در وضع کنونی براساس میزان صدورکارت مهارت از سازمان فنی حرفه ای از سال 97 تاکنون را از جمله مسائل و مشکلات فعلی دانست.

سبزواری اظهار داشت: چشم انداز آتی این انجمن، ضمن رسیدگی و حل و فصل امور بیمه ای، تلاش در راستای اخذ سهمیه های مورد نیاز، احقاق حقوق قشر کارگران ساختمانی با تاسیس تعاونی مصرف و مسکن، ساماندهی محل استقرار کارگران ساختمانی با کمک و همیاری شهرداری، ایجاد کمیته های مختلف نرخ گذاری، حل اختلاف مسائل بین کارگر و کارفرما، برگزاری جلسات و همایش های تخصصی، رسیدگی به امور فرهنگی و مالی خانواده های تحت عضویت،  برگزاری کلاس ها وکارگاه های آموزشی به منظور افزایش معلومات و مهارت های تئوری و تجربی این طیف  در سطوح مختلف برای بهره وری بیشتر و بهتر در حرفه های مشمول این انجمن و با هدف ایجاد استحکام، زیبایی، به روز نمودن با نمادها و توصیه های معماری ملی، شهری و اسلامی است.

دفتر انجمن واقع در خیابان حافظ غربی، مقابل شعب سابق بانک های سپه و ملی در روزهای عادی هفته از ساعت 9 تا 12 و 16 تا 19 (بجز عصرهای پنجشنبه و ایام تعطیل) پاسخگوی مراجعه کنندگان محترم می باشد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang