کد خبر : 228642 دسته : سیاسی واقتصادی
تاریخ انتشار : Jan 24 2021 8:58AM - 1399/11/05
0 نفر 0 نفر

افزایش دوباره قیمت مرغ در راه است؟

سیناخبر- نائب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش ۱۴ تا ۵۰ درصدی قیمت مولفه‌های تولید گفت: در صورت موافقت ستاد تنظیم بازار، قیمت مرغ بین هزار تا ۲ هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

افزایش دوباره قیمت مرغ در راه است؟

 حبیب اسدالله نژاد در خصوص افزایش قیمت مرغ گفت: بعد از مصوبه پیشین ستاد تنظیم بازار، قیمت مولفه‌های تولید را افزایش پیدا کرده است و بر اساس این مصوبه، قیمت سویا با ۲۰ درصد افزایش از ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به سه هزار و ۳۰۰ تومان رسید و قیمت ذرت نیز با رشد ۱۴ درصد رشد از هزار و ۵۰۰ تومان به هزار و ۷۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است؛ بر اساس این مصوبه قیمت جوجه نیز ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

نائب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی با تاکید بر اینکه این افزایش قیمت‌ها که با مصوبه ستاد تنظیم بازار اِعمال شده است بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد افزود: با توجه به افزایش هزینه تامین مولفه‌های تولید، افزایش قیمت باید بر روی قیمت تمام شده محصول نیز اِعمال شود.

به گفته اسدالله نژاد قیمت تمام شده هر قطعه مرغ زنده، برای تولید کننده حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که با قیمت مصوبه کارگروه تنظیم بازار فاصله دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه قیمت مرغ زنده درب مرغداری در حال حاضر هزار تومان پایین از هزینه‌های تولید و با ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود، گفت: در حال حاضر قیمت هر قطعه مرغ در بازار ۲۲ هزار تومان اعلام شده است که در صورت تصویب افزایش قیمت مرغ، در ستاد تنظیم بازار، قیمت در بازار بین ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان خواهد شد.

منبع: کارگر آنلاین

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang