کد خبر : 218168 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 3 2020 8:15AM - 1399/07/12
0 نفر 0 نفر

به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر و دفتر خبری صدا و سیما در شهرستان شهرضا:

رادیو شهری شهرضا به بهره‌برداری رسید

سیناخبر- شهردار شهرضا گفت: رادیو شهری شهرضا با هدف ترویج فرهنگ صیانت از حقوق شهروندی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای موجود در شهرستان راه اندازی شد.

رادیو شهری شهرضا به بهره‌برداری رسید

به گزارش سیناخبر حبیب قاسمی صبح امروز یکشنبه در مراسم افتتاح دفتر رادیو شهری در میدان حر شهرضا، بیان داشت: برای راه اندازی این مرکز پس از گرفتن مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح و سازمان ارتباطات رادیویی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مکان برای راه اندازی ساختمان رادیو اختصاص یافت.

قاسمی اظهار داشت: در حال حاضر زمینه لازم برای پخش برنامه‌های رادیویی به صورت یک روز در هفته با زمان محدود مهیا شده و طی یک پروژه ۶ ماه تا پایان سال هماهنگی های لازم برای اجرای روزانه برنامه های متنوع رادیویی فراهم می شود.

وی با اشاره به این که این طرح در سه مرحله اجرا می‌شود،گفت: در مرحله اول برنامه‌ها به صورت آفلاین و در مرحله بعدی به صورت متمرکز از برج ‌های اذان گوی سطح شهر و سپس به صورت آنلاین و بر بستر اینترنت پخش می شود.

شهردار شهرضا هدف از راه اندازی رادیو شهری را هویت بخشی و ایجاد خودباوری بین جوانان، بها دادن به ایده های خلاقانه، استفاده از شور و شوق جوانان بومی، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود و کمرنگ کردن کمبود ها با استفاده از خلاقیت ها برشمرد.

قاسمی گفت: اولین گام در توسعه شهری توسعه فرهنگی و بالا بردن سطح اطلاعات و دانش شهروندان نسبت به حقوق و وظایف شهروندی خود است که از طریق رادیو می‌توان این کار را به خوبی انجام داد.

وی حضور و فعالیت نسل های قدیم و جدید در کنار هم در عرصه‌های فرهنگی را عاملی در جهت شکوفایی و رشد فرهنگی و منزلت اجتماعی شهروندان دانست که روحیه نشاط و شادابی را به جامعه شهری تزریق می‌کند.

شهردار شهرضا همچنین زیر پوشش قرار دادن همه نقاط شهر و راه اندازی رادیو شهرضا بر بستر وب با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص و رساندن صدای رادیو به همه نقاط کشور و حتی جهان را از اهداف میان مدت این طرح عنوان کرد.

همچنین معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شهرضا گفت: با توجه به وجود فضای رسانه‌ای مناسب توسط فعالان حوزه رسانه در سطح شهرستان انتظار می رود با همکاری و هماهنگی گروه های رسانه ای مختلف بستری مناسب برای جذب استعدادهای جوان و نوجوان در این زمینه فراهم شود.

محمدمهدی مولاییان افزود: همه باید بکوشیم تا صدای رادیو شهرضا را به عنوان صدای شهر ملی سفال، زادگاه سردار خیبر و شهید مدرس و علما و حکمای بزرگ به عنوان یونانچه ایران به گوش همگان برسانیم و دست در دست هم با تولید محتوای غنی و درخور با اتحاد و همدلی در اعتلای نام دیار ماندگارمان شهرضا بیش از پیش همت کنیم.

مولاییان بیان داشت: در حال حاضر این مکان دارای امکانات فنی از جمله اتاق رادیویی و ضبط نریشن و اتاق ضبط پرده کروماکی است که به مرور تجهیزات تکمیلی تامین می شود.

وی افزود پوشش اخبار مختلف شهرستان، تولید برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی و هنری و همچنین تولید برنامه های آموزشی با حضور کارشناسان و هنرمندان از جمله اهداف دیگر این مرکز است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang