کد خبر : 197621 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : May 21 2020 5:07AM - 1399/03/01
2 نفر 0 نفر

رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا

بارش های رگباری بی سابقه در شهرضا

سیناخبر - رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا گفت: در 31 اردیبهشت امسال در 4 ساعت 21 میلی متر بارش رگباری باران را در شهرضا داشتیم.

بارش های رگباری بی سابقه در شهرضا

ستار سبزعلی در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر گفت: از اول سال زراعی امسال 151.6 میلی متر بارندگی داشتیم.

وی با بیان این که سال زراعی گذشته 179 میلی متر بارندگی داشتیم تصریح کرد: امسال 15 درصد نسبت به سال گذشته کاهش بارش داشته ایم.

 رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا گفت: خصوصیت بارش رگباری بهاری این بوده که حجم عظیمی آب در مدت کوتاهی تخلیه می شود.

سبزعلی خاطرنشان کرد: مرکز هواشناسی استان 30 اردیبهشت را برای شهرضا هشدار زرد و 31 اردیبهشت را هشدار نارنجی اعلام کرد که ما به ستاد مدیریت بحران و دستگاه های مربوط ارسال کردیم.

وی تصریح کرد: سه نوع هشدار در هواشناسی داریم هشدار زرد برای آگاهی هشدار نارنجی برای آمادگی احتمال بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر وهشدار قرمز که شدید تریم حالت بوده و قطعا سیل اتفاق می افتد دسته بندی شده است.

 رییس اداره هواشناسی شهرستان شهرضا گفت: همه پیش بینی های صادر شده قطعا درست نیست و گاهی دچار اشتباه هم می شود اما این امر نباید موجب شود تا برخی مسئولان نسبت به پیش بینی ها بی تفاوت باشند.

سبز علی با بیان این که ده ایستگاه بارن سنج در شهرستان شهرضا و دهاقان داریم افزود: در جمع بارش سالانه ما 141 میلی متر می باشد و در زمان نرمال یا بلند مدت وضعیت مطلوب است.

وی تصریح کرد: متاسفانه ایستگاه های باران سنج ما خودکار نیستند تا بتوانیم در لحظه از میزان بارش آگاه شویم و از مسولان می خواهم این امر را پیگیری کنند تا بتوانیم برای هشدار سیل و مدیریت بحران بهتر عمل کنیم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang