کد خبر : 197096 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 22 2020 12:35PM - 1398/11/02
0 نفر 0 نفر

هوای پایتخت به منفی ۴ درجه می‌رسد/ ورود سامانه هوای سرد به کشور

سیناخبر- کارشناس هواشناسی گفت: احتمال دارد دمای هوای تهران به ۴ درجه زیر صفر هم برسد لذا اغلب بارندگی‌ها به صورت برف خواهد بود.

هوای پایتخت به منفی ۴ درجه می‌رسد/ ورود سامانه هوای سرد به کشور

به گزارش سیناخبرمحمد اصغری در خصوص آخرین وضعیت آب و هوای کشور، گفت: سامانه‌ای که قرار بود عصر امروز کشور را دربربگیرد زودتر وارد شده به طوری که نوار غربی کشور را در بر گرفته است  و در حال حاضر  در کرمانشاه بارش برف و باران گزارش شده است.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: این سامانه زیاد سرد نیست ولی از امشب در کشور بارش‌ها به صورت باران و در ارتفاعات به صورت برف خواهد بود به طوری که  هسته‌‌ بارندگی‌ها استان‌های چهار محال و بختیاری، لرستان، شمال و شرق خوزستان هستند و در کرمانشاه و بخش‌هایی از شمال ایلام و کهکیلویه و بویر احمد بارش به صورت برف خواهد بود.

اصغری اضافه کرد: در استان‌هایی مانند همدان، مرکزی و کردستان بارندگی‌ها آغاز شده اما در شهرهایی مثل تهران، کرج، اراک و اصفهان هوای آلوده گزارش شده که توصیه می‌شود افراد آسیب پذیر در این هوا تردد نکنند.

او در ادامه با اشاره به بارندگی‌ها در کشور گفت: سامانه‌ای که صبح امروز وارد کشور شده در جنوب کشور در استان‌هایی مانند کرمان، هرمزگان، شمال سیستان فعال است به طوری که بارندگی‌ها از عصر جمعه همراه با هوای سرد و کاهش دما است.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: از بامداد شنبه و یکشنبه هفته آینده هوایی سرد در کشور‌ حاکم است به صورتی که رکورد تهران از اول مهر ۹۸ زده می‌شود و احتمال دارد این هوا به منفی ۴ درجه زیر صفر هم برسد و اغلب بارندگی‌ها به صورت برف است.

منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang