کد خبر : 186837 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 8 2019 11:29AM - 1398/09/17
0 نفر 0 نفر

سامانه تلفنی ۱۲۵ شهر منظریه راه اندازی شد

سیناخبر- شهردارمنظریه از راه اندازی سامانه تلفنی ۱۲۵ در شهر منظریه خبر داد و گفت: از این پس شهروندان شهر منظریه در صورتی که از تلفن ثابت با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند ، اپراتور مستقر در شهرداری منظریه پاسخ گو خواهد بود.

سامانه تلفنی ۱۲۵ شهر منظریه راه اندازی شد

سیدعلی مرتضوی گفت:تا قبل از راه اندازی این سامانه هر تماس با شماره ۱۲۵ از تلفن ثابت در شهر منظریه به سازمان آتش نشانی شهرداری شهرضا متصل می شد

مرتضوی افزود: در صورت لزوم اعزام نیرو جهت عملیات امداد و نجات،اپراتور مستقر در سازمان آتش نشانی شهرداری شهرضا با آتش نشانی شهرداری منظریه تماس می گرفتند که این امر باعث اتلاف زمان حداقل ۵ الی ۱۰ دقیقه ای در اعزام نیرو می شد.

وی گفت:شهروندان در صورت بروز هر گونه حادثه و نیاز به کمک،ضمن حفظ خونسردی خود،میتوانند از تلفن ثابت با شماره ۱۲۵ تماس بگیرند.

شهردار منظریه تصریح کرد:به منظور تجهیز واحد آتش نشانی و ایمنی شهرداری منظریه،یک عدد کپسول اکسیژن به همراه ماسک صورت، دو جفت کفش ضد انفجار و دو عدد کلاه ضد حریق و ضد انفجار به ارزش یکصد و پنجاه میلیون ریال خریداری شد.

مرتضوی افزود:از ابتدای سال ۹۳ با استخدام چهار نفر آتش نشان از طریق آزمون وزارت کشور،واحد آتش نشانی و ایمنی شهرداری منظریه به طور رسمی شروع به کار کرد و تاکنون تجهیزات و لوازم نجات و اطفای حریق پیشرفته از جمله،جک های هیدرولیک،قیچی های پنوماتیک و هیدرولیک،کاتر های موتوری و دستی و برخی لوازم دیگر به ارزش تقریبی یکصد و پنجاه میلیون تومان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۴۶ حادثه اعم از حریق،تصادف،مارگیری و نجات حیوان داشتیم، گفت: توان تیم عملیاتی این واحد با آموزش های پیشرفته دوره ای و مانورهای مختلف عملیاتی، افزایش چشمگیری داشته است،

شهردار منظریه تصریح کرد: واحد آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری منظریه در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان شهر منظریه در کوتاهترین زمان ممکن است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang