کد خبر : 186825 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 7 2019 10:18AM - 1398/09/16
0 نفر 0 نفر

خروج از اقتصاد تک محصولی با توسعه صادرات غیر نفتی

سیناخبر- سرپرست فرمانداری شهرضا گفت: در بحث فرآوری نفت کمتر به آن در کشور پرداخته شده است و باید با خروج از اقتصاد تک محصولی به سمت توسعه صادرات غیر نفتی برویم.

خروج از اقتصاد تک محصولی با توسعه صادرات غیر نفتی

به گزارش روز شنبه سیناخبرناصر اسدی در جمع اتحادیه صنف پوشاک شهرضا با اشاره به گرانی قیمت بنزین اظهار داشت: اتکا به نفت و درآمد صادرات تک محصولی اقتصاد ایران را در موقعیت شکننده‌ای قرار داده است.

سرپرست فرمانداری شهرضا با اشاره به این‌که در بحث فرآوری نفت کمتر به آن در کشور پرداخته شده است و باید با خروج از اقتصاد تک محصولی به سمت توسعه صادرات غیر نفتی برویم، افزود: بعد از انقلاب کارهای خوبی در فرآوری نفت انجام شده و پتروشیمی‌های کشور به ویژه در پتروشیمی‌های جنوب کشور قرار بود نفت را از خام فروشی تبدیل کنند به صنایع پتروشیمی و آن‌ها را صادر کنیم.

وی با بیان این‌که توسعه صادرات غیرنفتی می‌تواند به عنوان موتور محرکه رهایی از وابستگی به درآمدهای حاصل از فروش نفت کند، گفت: با وجود مصرف بیش از 100 میلیون لیتر بنزین در کشور، در این بخش خودکفا شدیم.

اسدی با بیان این‌که در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی هستیم، بیان کرد: دشمن به شدت به دنبال آن است که اقتصاد کشور را فلج کند و در فضاهای فرهنگی وارد شود و آن را تغییر دهد.

سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان این‌که قیمت بنزین مصوبه مجلس است، عنوان کرد: در قانون بودجه 98 مجلس دولت را موظف کرده که قیمت بنزین را افزایش دهد، اما به خاطر شرایط تحریم در این چهار سال این اتفاق نیافتاده بود و با دستور رهبر معظم انقلاب و اختیاراتی که به سران سه قوه در مسائل اقتصادی داده بودند، تصمیم بر این شد که قیمت بنزین افزایش پیدا کند.

وی با تأکید بر این‌که مسئولان فشار را احساس می‌کنند و می‌خواهند این فشار از مردم برداشته شود، خاطرنشان کرد: دولت تلاش می‌کند در شرایط جنگ اقتصادی بازار را مدیریت کند و شرایطی را ایجاد کند که به مردم فشار وارد نشود.

اسدی با تقدیر از همراهی مردم و صنف پوشاک و دیگر اصناف شهرضا در گرانی قیمت بنزین تصریح کرد: امیدوار هستیم با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و برنامه‌ریزی‌های دولت از این شرایط خارج شویم.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang