کد خبر : 186782 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Nov 28 2019 12:03PM - 1398/09/07
0 نفر 0 نفر

مانور زلزله در شهرضا برگزار شد

سیناخبر- بیست و یکمین مانور زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان و هنرستان کاظمی شهرستان شهرضا برگزار شد.

مانور زلزله در شهرضا برگزار شد

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این مراسم گفت: با توجه به تعطیلی برخی از مدرسه‌های استان به دلیل آلودگی هوا، مقرر شد دانش‌آموزان این واحدهای آموزشی، مانور مذکور و آموزه‌های فرا گرفته شده را در منازل مسکونی تمرین کنند.

منصور شیشه‌فروش با بیان اینکه این مانور با هدف آمادگی دانش‌آموزان برای مواجه شدن ایمن در برابر اثر زلزله برگزار شد، افزود: دانش آموزان در این مانور، پناهگیری صحیح در برابر زلزله را در کلاس درس، آزمایشگاه، کتابخانه، فضای راهروها و حیاط مدرسه تمرین کردند.

شیشه فروش گفت: آموزش‌های لازم توسط مربیان هلال احمر، سازمان دانش آموزی، آتش نشانی و فوریت‌های پزشکی در ۲ ماه گذشته در بیش از  ۵ هزار واحد آموزشی به ۸۵۰ هزار دانش آموز استان ارائه شد و با مشخص شدن مکان‌های امن در آموزشگاه‌ها و بررسی ایمنی و رفع نقص از مکان‌ها در قالب شورای ایمنی مدارس تدابیر لازم در تشکیل گروه‌های ایمنی و مدیریت بحران به‌عمل آمد.

همچنین سرپرست فرمانداری شهرستان شهرضا گفت: دانش آموزان با اجرای این مانور رعایت اصول استاندارد و ایمنی در خروج اضطراری از کلاس‌ها، اصول کار تیمی و هماهنگی در ارائه خدمات امدادی، حفظ آرامش، کمک‌های اولیه و نکات کلیدی در افزایش ضریب ایمنی در مدرسه و خانه را فرا گرفتند و تمرین کردند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang