کد خبر : 176534 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Sep 1 2019 9:32AM - 1398/06/10
0 نفر 0 نفر

بیش از 4 میلیارد ریال اعتبار به طرح های هادی روستاهای شهرضا اختصاص یافت

سیناخبر- سرپرست بنیاد مسکن شهرضا گفت: امسال 3 میلیارد ریال برای طرح هادی روستاهای قصرچم، اسفرجان و مقصودبیک و یک میلیارد و 500 میلیون ریال برای بازنگری طرح هادی روستاهای امامزاده علی اکبر(ع)، وشاره و مهیار پیش بینی شده است.

بیش از 4 میلیارد ریال اعتبار به طرح های هادی روستاهای شهرضا اختصاص یافت

به گزارش روز یکشنبه سیناخبرابراهیم رضایی تصریح کرد: در یکسال گذشته تعداد 500 جلد سند مالکیت اماکن روستایی و شهری (شهر منظریه) صادر و تحویل متقاضیان شده است.

رضایی بیان داشت: 193 مورد پیگیری  و معرفی متقاضیان به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی از اعتبارات 250 و400 میلیون ریالی به مبلغ بالغ بر50 میلیارد ریال انجام شد.

وی افزود: 25 نفر از متقاضیان واجد شرایط برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه مهر ایران با اعتبار 930 میلیون ریال به بانک عامل معرفی و تمامی این تسهیلات جذب شد.

سرپرست بنیاد مسکن شهرضا گفت: درجهت حمایت از عرضه و تولید مسکن در روستاها 12 پلاک زمین به مساحت کل  سه هزارمتر مربع در روستاهای مهیار، قصرچم، وشاره، امین آباد و اسفرجان به متقاضیان واجد شرایط واگذار شد.

رضایی درخصوص توزیع قیر یارانه ای در سطح این شهرستان اظهار داشت: در سال گذشته 655 تن قیر یارانه ای با ارزش بالغ بر 24 میلیارد و 372 میلیون ریال در روستاهای بخش مرکزی در قالب تفاهمنامه مشترک با دهیاری ها توزیع شد.

وی بیان داشت: در سال گذشته 2 میلیارد و 887 میلیون ریال در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای آسفالت ریزی، پیاده روسازی و جدولکاری سنگی روستاهای اسفه، سولار و  قصر چم پیش بینی شد که تاکنون 2 میلیارد و 152میلیون ریال اختصاص یافته است.

سرپرست بنیاد مسکن شهرضا افزود: در بخش مسکن شهری این بنیاد تاکنون پیگیری شروع عملیات اجرایی پروژه 15 واحدی امامزاده علی اکبر(ع) در قالب 9 پلاک جمعاً به مساحت 1600 مترمربع زیربنا، تکمیل پروژه 38 واحدی نگین سروستان (فاز2) به متراژ 4500 مترمربع زیربنا و تحویل به متقاضیان، شروع عملیات ساختمانی پروژه 22 واحدی سروستان (فاز3) به متراژ 2600 مترمربع زیربنا، تعیین تکلیف اراضی تصرفی محله خاوران شهرضا و تامین زمین برای احداث مسکن محرومان در روستاها و شهر منظریه انجام شد.

رضایی ساخت و تولید مسکن شهری و روستایی بالغ بر 200 واحد، پرداخت تسهیلات بهسازی و تعمیری در روستاها و شهر منظریه، اجرای طرح هادی روستاهای بخش مرکزی از قبیل زیرسازی ، جدولکاری و پیاده روسازی، ایمن سازی و بازسازی بافت فرسوده روستاها، بازنگری طرح هادی روستاها با اولویت و سند دار نمودن اماکن روستایی و شهری (شهر منظریه) را از برنامه های آتی این بنیاد برشمرد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang