کد خبر : 176514 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 28 2019 2:48PM - 1398/06/06
0 نفر 0 نفر

سرانه مصرف آب در روستاهای شهرضا چند برابر حد مجاز است

سیناخبر-رئیس شرکت آب‌ و فاضلاب روستایی شهرضا گفت: سرانه مصرف آب شرب بهداشتی برای هر نفر 140 لیتر در شبانه‌روز است، اما این میزان در بعضی روستاهای شهرستان شهرضا چند برابر حد مجاز است.

سرانه مصرف آب در روستاهای شهرضا چند برابر حد مجاز است

به گزارش سیناخبر علی اصغر قاسمی گفت : حدود 30 مشترک آب غیر مجاز در روستاهای بخش مرکزی این شهرستان شناسایی و مجاز شد.

قاسمی با بیان این‌که از 23 روستای شهرستان شهرضا 21 روستا از آبرسانی لوله‌کشی بهره مند است، اظهار داشت: سه روستای هوک، محمدیه و امین‌آباد به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه ها در این شهرستان ساماندهی انشعابات مشترکین روستایی، شناسایی انشعابات پر مصرف، اخطار به آنان و قطع انشعاب در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف است.

رییس آب و فاضلاب روستایی شهرضا گفت: در حال حاضر اصلاح آب شرب روستای بوان به طول 5 کیلومتر با هدف کاهش پرت آب به پایان رسیده و پروژه های اجرای 3 کیلومتر خط انتقال در مجتمع روستایی سولار و ساخت 2  باب ایستگاه پمپاژ در روستاهای دهک یحیی آباد درحال انجام است.

قاسمی تصریح کرد: حفر و تجهیز سه حلقه  چاه و ساخت سه ایستگاه پمپاژ آب شرب برای روستاهای بخش مرکزی شهرضا از جمله اسفرجان، سولار و امین آباد 5/1 میلیارد اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه 7 روستا دچار کمبود آب هستند، افزود: امسال تا کنون با اقدامات پیشگیرانه و  کف شکنی چاه مجتمع سولار و چاه کمکی هونجان و کنترل فشار و بارندگی انجام شده منابع آب تغذیه شده و مشکل آب سه روستا کاهش یافت.

رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی گفت: در چند سال گذشته حدود 5 حلقه چاه حفر شده و کف شکنی شده برای تامین شرب با اعتبار 6 میلیارد ریال انجام شده است.

قاسمی تصریح کرد:5 هزار متر مکعب حجم آبرسانی سیار سال گذشته بوده است.

وی افزود: کل اصلاح شبکه آب روستایی حدود 20 کیلومتر بوده که 3 کیلومتر آن با همکاری بخشداری و دهیاران انجام شده است.

رییس شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرضا با اشاره به اجرای طرح سه شنبه های آبی در مساجد و مدارس گفت: طرح های مختلف فرهنگی در حوزه مصرف و فرهنگسازی با اعتبار مجموع 15 میلیارد ریال انجام شد.

شهرستان شهرضا با 160 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang