کد خبر : 176349 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Aug 4 2019 2:38PM - 1398/05/13
0 نفر 0 نفر

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شهرضا گفت:

ترویج فرهنگ پرداخت زكات وظیفه همگانی است

سیناخبر - دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شهرضا گفت: ترویج فرهنگ پرداخت زكات وظیفه همگانی است.

ترویج فرهنگ پرداخت زكات وظیفه همگانی است

به گزارش سیناخبر، حجت الاسلام محمدحسین جعفری در جلسه شورای زکات شهرستان  که در فرمانداری برگزار شد هدف گذاري در تبليغ زكات را ضروري برشمرد و افزود: با برنامه و هدف گذاري بايد به ترويج زكات در جامعه پرداخت.

وی يكي از برنامه هاي مهم و اصلي شوراي زكات را احياي فرهنگ زكات در جامعه اعلام كرد و گفت: اهميت زكات براي مردم، با فرهنگسازي تبيين شود.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شهرضا  با بيان اين كه مردم شهرضا مردمي متدين هستند و نسبت به فرايض ديني خود توجه خاص دارند، افزود: اهميت پرداخت زكات بايد براي مردم اطلاع رساني و بازگو شود.

 حجت الاسلام  جعفری گفت: فرهنگ زكات، اهميت، فوايد و بركات آن بايد براي مردم بازگو شود تا بدانند اگر زكات پرداخت كنند از مال آنان كم نمي شود، بلكه بر مال اداكننده زكات افزون مي شود.

وی تصریح کرد: مي توان از ظرفيت فضاي مجازي براي تبليغ فريضه مهم زكات در شهرستان استفاده كرد و برنامه ريزي منسجم در اين خصوص ضروري است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان شهرضا گفت: پرداخت زكات، تكليفي شرعي است كه تبليغ آن با استفاده از همه ظرفيت هاي فرهنگي، رسانه اي، حقيقي و مجازي بايد در دستور كار مسوولان مرتبط قرار گيرد.

حجت الاسلام  جعفری تبليغ و ترويج فريضه زكات در جامعه را ضعيف دانست و گفت: مي توان با تبليغ و احياي زكات مستحب در كمك به فقرا و نيازمندان نقش بيشتر ايفا كرد.

 

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang