کد خبر : 176255 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Jul 22 2019 2:55PM - 1398/04/31
0 نفر 0 نفر

امام جمعه موقت شهرضا گفت:

امید و توجه به جوانان روح اصلی بیانیه گام دوم است

سیناخبر - امام جمعه موقت شهرضا گفت: یکی از مهم ترین موضوعات در بیانیه گام دوم انقلاب را توجه به جوانان و نقش آنان به عنوان تثبیت کنندگان و پایه های انقلاب در پنجمین دهه عمر انقلاب اسلامی است.

امید و توجه به جوانان روح اصلی بیانیه گام دوم است

به گزارش خبرگزاری سیناخبر، حجت‌الاسلام سید احمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه شهرضا گفت: دشمنان انقلاب اسلامی درصدد هستند جوانان را به آینده کشور ناامید کنند؛ اما وظیفه ما است که به جوانان درباره آینده کشور امید بدهیم.

وی توجه به جوان را یعنی توجه به هویت آینده‌ واقعی کشور دانست و افزود: غفلت از امید آفرینی، حیات جامعه را مختل می كند.

امام جمعه موقت شهرضا آماده سازی زمینه برای حضور جوانان در نماز جمعه را ضروری دانست و گفت: همه ما باید به قشر جوان توجه کرده و برای شکوفایی استعداد آن تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام موسوی تقوای سیاسی و اجتماعی را در جامعه امروز ضروری دانست و گفت: جوانان مومن و انقلابی باید در آگاه سازی جامعه تلاش کنند.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان این‌که مذاکره‌ای که در آن فشار و سلطه آمریکا باشد را پذیرش نمی‌کنیم، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب خطاب به اروپایی‌ها در برجام فرمودند، اروپایی‌ها متکبر هستند؛ وزیر امور خارجه رسماً اعلام می‌کند اروپایی‌ها در جریان برجام 11 تعهد داشتند که به هیچکدام متعهد نبودند.

حجت‌الاسلام موسوی با بیان این‌که به فرموده مقام معظم رهبری ایران کاهش تعهدات را آغاز کرده و ادامه خواهد داشت، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند، این دولت خبیث انگلیس که زائیده او، رژیم صهیونیستی غاصب است در فضای کارشکنی و نقض تعهدات برجام، دزدی صریح دریایی می‌کند؛ رهبر معظم انقلاب قاطعانه فرمودند، این اقدام انگلیسی‌ها بی‌پاسخ نخواهد بود و عناصر مؤمن در جمهوری اسلامی در فرصت مناسب پاسخ دولت خبیث انگلیس را خواهند داد.

وی با بیان این‌که دستاورد ملت و مسؤولان از برجام ناامیدی از بیگانگان است، بیان کرد: نقض برجام سبب یک جوشش درونی از بطن ملت شد و آن جوشش اعتماد به نیروهای داخلی و جوانان است.

حجت‌الاسلام موسوی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با ائمه جمعه سراسر کشور تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نماز جمعه را امری بسیار مهم خواندند و ایجاد همبستگی و انسجام هر چه بیشتر در میان صفوف مردم را از وظایف امام جمعه دانستند.

امام جمعه موقت شهرضا با تأکید بر این‌که ائمه جمعه باید از صاحبان قدرت و نفوذ دوری کنند، خاطرنشان کرد: مسؤولان، نمایندگان مردم هستند بنابراین باید با مردم باشند، نزدیکی به صاحبان قدرت سبب دوری از مردم می‌شود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang