کد خبر : 176235 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 21 2019 1:00AM - 1398/04/30
0 نفر 0 نفر

زبان هنر از مهم‌ترین زبان‌ها برای پیشگیری از اعتیاد است

سیناخبر- فرماندار شهرستان شهرضا گفت: در مبارزه با مواد مخدر به ویژه کاهش تقاضا محوریت آموزش است و هیچ زبانی گویا تر از زبان هنر نیست.

زبان هنر از مهم‌ترین زبان‌ها برای پیشگیری از اعتیاد است

به گزارش روز یکشنبه سیناخبرعلی‌اصغر رفیعی‌نژاد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مواد مخدر و روانگردان‌ها تبدیل به یک سیستم هوشمند و خلاق در عرضه و تقاضا شده است، اظهارداشت: مبارزه با مواد مخدر نیز باید خلاق و هوشمند شود.

رفیعی نژاد با بیان این‌که بیش از ۳۸۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در راستای مبارزه با مواد مخدر نشانگر تلاش نیروی انتظامی است، افزود: وقتی تولید مواد مخدر در افغانستان با حضور نیروهای آمریکایی ۵۰ برابر می‌شود باید در زمینه کاهش تقاضا فعالیت بیشتری داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه در برنامه توسعه ششم مبارزه همه جانبه با مواد مخدر با رویکرد اجتماعی دیده شده است، گفت: تا مبارزه اجتماع‌محور و مردم محور نشود آن چنان دستاوردی نخواهیم داشت و در این زمینه آموزش حرف اول را می‌زند.

فرماندار شهرضا با اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: جامعه هدف مواد مخدر خانواده است، در خانواده‌ای که درگیر مواد مخدر همسرآزاری، کودک آزاری و طلاق به وجود می‌آید.

رفیعی‌نژاد با بیان این‌که محیط‌های کاری و آموزشی هدف دیگر بازار مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: مواد مخدر به اقتصاد ملی ضربه می‌زند و شیوع اعتیاد در محیط‌های آموزشی در نسل آینده ساز کشور بسیار حائز اهمیت است.

فرماندار شهرضا با بیان اینکه  استفاده از زبان زور در قسمت عرضه درست است اما در قسمت تقاضا باید از توانمندی دستگاه‌ها در بخش آموزش استفاده کرد، گفت: باید در پایان برنامه ششم توسعه ۲۵ درصد کاهش در مصرف مواد مخدر داشته باشیم که نیاز به برنامه‌ریزی، فعالیت و کار شبانه‌روزی دارد.

رفیعی نژاد با اشاره به اینکه قبح استفاده از مواد مخدر در جامعه از بین رفته است، بیان کرد: بر روی مواد مخدر  نام‌های زیبایی مثل گل، اشک فرشته، کریستال و شیشه می‌گذارند تا قبح آن از بین برود.

وی با تأکید بر توانمندسازی معتادان بهبودیافته از اعتیاد گفت: بهزیستی و فنی و حرفه‌ای تفاهم نامه‌ای در راستای توانمندسازی معتادان بهبودیافته منعقد کنند تا دوباره به سمت مصرف بازنگردند.  

منیع: سایت فرمانداری شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang