کد خبر : 176234 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 21 2019 12:52AM - 1398/04/30
0 نفر 0 نفر

شهردار شهرضا :

نگاه انتفاعی به موضوع احداث شهرک سفال نداریم

سیناخبر- شهردار شهرضا گفت: توجه به سفال و راه اندازی شهرک سفال از طرح هایی است که شورا و شهرداری از آن حمایت می کند و با نگاه ظرفیت سازی مناسب برای معرفی شهرضا به عنوان شهر جهانی سفال است.

نگاه انتفاعی به موضوع احداث شهرک سفال نداریم

به گزارش روز یکشنبه سیناخبر حبیب قاسمی در جلسه هم اندیشی طرح شهرک گردشگری سفال شهرضا که در شهرداری برگزار شد، تصریح کرد: یدک کشیدن نام سفال برازنده شهرضا نیست و دل خود را خوش کردن است.

قاسمی با اشاره به ارائه ایده احداث شهرک گردشگری و تولید سفال بیان داشت: در این شهرک نمایشگاه عرضه سفال درمرحله ابتدایی و  در برنامه های بعدی تولید سفال در دستور کار خواهد بود.

وی مکان در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح را در کنار پارک آبشار اعلام کرد و افزود:  طرح با دور نمای بسیار زیبا که ظرفیت پذیرش مسافران، اسکان و حتی ایجاد امکانات رفاهی و اسکان کامیون های بین شهری را داشته باشد عملیاتی خواهد شد.

شهردار شهرضا وجود اغذیه فروشی، سرویس بهداشتی، پارکینگ، سایت خوابگاهی و متل ها در کلاس های مختلف را از بخش های دیگر این طرح عنوان کرد.

قاسمی گفت: در نظر سنجی اولیه که دو ماه به طول انجامید و بیشتر سفالگران در آن شرکت کردند مشخص شد که راهی که انتخاب شده راه درستی است و باید با قدرت و قوت این کار را عملیاتی کرد.

وی با اشاره به مزایا و معایب اجرای این طرح افزود: اجرای این طرح می تواند با نگاه به حوزه گردشگری در کنار تولید سفال باشد.

شهردار شهرضا با اشاره به تردد سالیانه یک میلیون و هشتصد هزارنفر مسافر از منطقه شهرضا گفت: با هدایت حداقل ده درصد از این جمعیت به مکان های گردشگری و تولید سفال به اقتصاد شهرضا کمک شایانی می شود و توسعه گردشگری و سفال می تواند در اقتصاد شهر و منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.

قاسمی وجود زیر ساخت هایی مانند راه آهن در منطقه و دسترسی های جاده ای را از سایر پتانسیل های این شهرستان برشمرد و گفت: باید نگاه مسافرتی گذری و ترددی هموطنان را از شهرضا حذف و به نگاه اسکان، گردشگری و خرید تبدیل کرد.

وی بیان داشت: سال گذشته 450 هزار گردشگر خارجی وارد شهر اصفهان شده و این در حالی است که ما فقط 70 کیلومتر با اصفهان فاصله داریم.

همچنین در ادامه این جلسه رییس شورای شهر شهرضا گفت: بهتر است کارها و طرح های جدید در حوزه سفال تولید شود.

کمال خدادادی تصریح کرد: استفاده سفال و انار شهرضا را بیشتر افراد خارج از شهرستان می برند.

خدادادی اظهار داشت: در فروشگاه های ما بیشتر محصولات و تولیدات لاله جین همدان ارائه می شود.

وی افزود: در ایستگاه راه آهن شهرضا فروشگاه سفال وجود ندارد و این در حالی است که می توان بیشترین بهره را از این مکان برای عرضه سفال شهرضا به مسافران برد.

رییس شورای شهرضا از سفالگران خواست با مشارکت سفالگران، شهردار و شورای شهر طرح شهرک سفال را به بهترین نحو عملیاتی کنند.

در پایان این جلسه سفالگران مشکلات خود را مطرح کردند و مسئولان قول مساعد دادند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang