کد خبر : 175562 دسته : حوادث
تاریخ انتشار : Apr 1 2019 3:26PM - 1398/01/12
0 نفر 0 نفر

اکیپ های عملیاتی و نظارتی در شهرضا در حالت آماده باش هستند

سیناخبر–معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرستان شهرضا گفت: اکیپ های عملیاتی و نظارتی در شهرستان شهرضا تشکیل و برای مواجهه با بحران در حالت آماده باش قرار گرفتند.

اکیپ های عملیاتی و نظارتی در شهرضا در حالت آماده باش هستند

به گزارش سیناخبر عباس نظام الاسلامی روز دوشنبه در گفتگو باسیناخبرگفت: باتوجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران و وزش بادهای شدید در شهرستان و روزگذشته باتوجه به دستورالعمل معاون اول رییس جمهور و ابلاغیه وزیرکشور و مدیرکل مدیریت بحران استان به تمامی دستگاه های دولتی اعلام کردیم که همه مسئولان و کارکنان دولتی در محل خدمت به صورت تمام وقت حضور داشته باشند.
نظام الاسلامی تصریح کرد: روزگذشته یک جلسه مشترک با اعضای ستاد مدیریت بحران برگزار و در این زمینه بحث وتبادل نظر شد.
وی افزود: اکیپ هایی برای بررسی نقاط آسیب پذیر با نظارت فرمانداری ، اکیپ های راهداری،راه و شهرسازی و شهرداری در معابر درون وبرون شهری از روز گذشته درحال بازدید ،بررسی و رفع نواقص این نقاط هستند.
معاون برنامه ریزی و توسعه  فرماندارشهرضا گفت:  بیش از 20دستگاه تانکر تخلیه آب ،کف کش و موتورهای برق آمادگی دارند .
نظام الاسلامی تصریح کرد: اگر شرایط بحران به وضعیت اضطراری برسد تمام اعضای ستاد مدیریت بحران در فرمانداری حضور یافته و از فرمانداری تمام برنامه ریزی ها و هماهنگی ها صورت می گیرد.
وی افزود: 4  اکیپ عملیاتی برای 4محورمواصلاتی دارای اولویت تشکیل شده و آمادگی کامل را دارند.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرضا گفت: در بارندگی 5و 6 فروردین ماه باتوجه به اینکه حجم بارندگی 28میلی متربیشتر از پیش بینی هواشناسی که 20میلیمتر بود اتفاق افتاد ،موجب آب گرفتگی معابر شد.
نظام الاسلامی تصریح کرد: در این مدت اکیپ های نظارتی و عملیاتی و اکیپ هایی با محوریت شهرداری شهرضا و منظریه فعال شدند.
وی افزود: نقاط آسیب پذیر از نظر تجمع آب و آبگرفتگی توسط این اکیپ ها با نظارت فرمانداری شناسایی و با همکاری نیروهای آماده باش با دستگاه های آبکش، کف کش و تانکرها و استقرار دستگاه های مرتبط  نسبت به مسدودسازی اقدام شد .
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرضا گفت: در معابر برون شهری به ویژه زیرگذرها، پل ها و معابر اصلی با در نظر گرفتن اولویت ها نسبت به رفع مشکل آب گرفتگی اقدام شد.
نظام الاسلامی تصریح کرد: با پیشگیری و دپوی خاک در همان شب بارندگی از ورود بخشی از آب که از گلشن دهاقان به سمت شهرضا هدایت می شد پیشگیری شد و از ورود بسیاری از روان آب ها به شهرستان جلوگیری شد .
وی افزود: باتوجه به حجم بالای بارندگی در تعدادی از معابر برون شهری  مثل زیرگذرهای اسلام آباد ،شهرک رازی وزیرگذر شهرضا-دهاقان آب گرفتگی داشتیم که با بسیج تمام امکانات وهمکاری دستگاه ها به ویژه اتاق اصناف روان سازی شدند و آب تخلیه شد .

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار شهرضا گفت: در بارندگی 5 و6 فروردین هیچ خسارت جانی به شهروندان و مسافران نوروزی به علت بارندگی در شهرضا وارد نشد.
نظام الاسلامی تصریح کرد: در این شب های بارندگی نزدیک به 6هزار نفر در شهرضا در اماکن امن، گرم و مناسب در 360 کلاس در قالب 54 مدرسه ،سالن های هلال احمر و 4سالن ورزشی اسکان یافتند به طوری که مکان برای اسکان مسافران بیشتر را هم در شهرضا فراهم کرده بودیم .
وی افزود: بارندگی 5 و 6 فروردین ماه خسارت جدی به شهرستان وارد نکرد و فقط خسارت های مادی به برخی روستاها به ویژه روستاهای اسفرجان و هونجان وارد شد که میزان خسارت آن ها از طریق بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی در حال برآورد است که بعد از جمع بندی به استان ارسال می شود.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندارشهرضابا بیان اینکه هم اکنون هم در صورت وقوع بحران آماده کمک رسانی به شهرستان دهاقان هستیم ، گفت: باتوجه به اینکه ما معین شهرستان دهاقان در زمینه مدیریت بحران هستیم در بارندگی گذشته با توجه به درخواست کمک ستادبحران دهاقان ،چندین دستگاه لودر و ماشین آلات سنگین در اختیارشان قراردادیم و این کمک هم منجر به مساعدت برای تخلیه آب ها و روان سازی آب های روان در شهرستان دهاقان شد و هم از سرریز آب به شهرستان شهرضا جلوگیری کرد.
شهرستان شهرضا با جمعیتی حدود 160هزارنفر،23روستا و 2شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب اصفهان قراردارد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang