کد خبر : 175433 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Mar 9 2019 10:41AM - 1397/12/18
0 نفر 0 نفر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا:

توصیه های رهبر انقلاب ، چراغ راه دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا است

سیناخبر-رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا گفت: توصیه های رهبر انقلاب ، چراغ راه دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا است.

توصیه های رهبر انقلاب ، چراغ راه دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا است

به گزارش سیناخبر، فرید نعیمی در نشست خبری که به مناسبت سی امین سالروز تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برگزار شد ، گفت : در ۱۶ اسفندماه سال ۶۷ دانشگاه آزاد شهرضا تاسیس شد و در مهر 68 اولین دانشجویان در دانشگاه پذیرش شدند.

نعیمی ماحصل فعالیت ۳۰ ساله دانشگاه را بیش از ۱۱۰ رشته دانشگاهی دانست و افزود : ۱۵ رشته در مقطع دکترا ، ۶۵ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۳۵ رشته در مقطع کارشناسی در دانشگاه فعال است.

وی تصریح کرد : دانشگاه آزاد شهرضا با ۶۹ عضو هیئت علمی تمام وقت ، بیش از ۴ هزار دانشجوی مشغول به تحصیل ، ۹۱ هزار متر مربع فضای آموزشی ، ۳۵ هزار متر مربع فضای تفریحی ، ۷ هزار مترمربع فضای تحقیقاتی ، چاپ و نمایه ۹۸۰ مقاله بین المللی در پایگاه های معتبر جهان با ارجاع بیش از ۴ هزار مرتبه رتبه سوم استان و رتبه ۱۸ در کل کشور را در سال ۹۷ به دست آورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه این دانشگاه جزو دانشگاه های تأثیرگذار در حوزه شیمی کشور است ، افزود : در سال ۹۷ مرکز تحقیقات شیمی رازی دانشگاه رتبه برتر کشور را بدست آورد.

نعیمی افزود : بعد از رشته شیمی ،  رشته های مهندسی شیمی ، مهندسی مواد ، فیزیک و علوم سیاسی دارای بیشترین تاثیر و مقالات ارجاعی هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه با تاسیس ۲ شرکت دانش بنیان و فعالیت ۸ هسته تحقیقاتی به تولید محصول روی آورده است ، تصریح کرد : تولید آب مقطر آزمایشگاهی و صنعتی ، تولید گیاهان دارویی از تولید بذر تا عصاره گیری و بسته بندی و تولید روغن های اپوکسی از محصولات دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا گفت : دانشگاه با ۷ مدرسه سما و بیش از ۹۸۰ دانش‌آموز در تمامی مقاطع تحصیلی سهم بسزایی را در آموزش و پرورش دانش آموزان ایفا کرده است.

نعیمی افزود : دانشگاه با ساخت و بهره برداری از مجموعه استخر و پارک آبی رویاهای آبی رسالت اجتماعی خود در تفریح و شاد زیستن شهروندان را ادا کرده است.

وی به سیاست‌های کلان دانشگاه در ادامه مسیر خود اشاره کرد و تصریح کرد : افزایش بهره وری آموزش ، راه اندازی رویداد های استارتاپی و کارآفرینی ، ایجاد بستر مناسب برای توسعه اشتغال دانش بنیان و توسعه زیرساختی مراکز رشد و تولید اقتصاد دانش بنیان از سیاست‌های کلان این دانشگاه در ادامه مسیر فعالیت خود است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با اشاره به برگزاری دو رویداد استارتاپی در شش ماهه گذشته گفت : رویداد های استارتاپی گردشگری و غذا و تغذیه سالم برگزار شد و ایده پردازان و سرمایه‌گذاران با هم به تفاهم رسیدند.

نعیمی افزود : تفاهم نامه ای با شهرداری شهرضا در حال انعقاد است تا از ظرفیت های دانشگاه در مباحث اجتماعی ، فنی ، چالش های شهری و مشاوره های علمی استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه توانایی و آمادگی این را دارد که به دانشگاه "حل مسئله" تبدیل شود ، افزود : ۴۰ چالش ملی کشور استخراج شده و پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به سمت حل این چالش های ملی می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با اشاره به راه‌اندازی مرکز آموزشهای تخصصی و مهارتی در سال ۹۷ گفت : بیش از ۵۰۰ نفر در کلاس های مهارتی این مرکز شرکت کرده اند.

نعیمی افزود : دانشگاه با تاسیس آزمایشگاه نجوم و تجهیز آزمایشگاه مرکزی در سال ۹۷ به صورت ایده‌آل خدمات ارائه می دهد.

 وی با اشاره به اینکه دانشگاه به دنبال اثرگذاری فرهنگی در جامعه است ، افزود : افزایش رضایتمندی دانشجویان ، برگزاری بیش از ۴۰ ساعت با عنوان ساعت فرهنگی ، جشن روز دانشجو ، جشن فارغ التحصیلی و برگزاری ۲ خیریه دانشجویی از اقدامات اثرگذار فرهنگی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا در پایان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری گفت : توصیه های رهبر انقلاب چراغ راه دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang