کد خبر : 228660 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 27 2021 9:30AM - 1399/11/08
0 نفر 0 نفر

۱۰ درصد استخرهای استان اصفهان فعالیت خود را آغاز کردند

سیناخبر- رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان اصفهان گفت:‌ استخرهای مروارید، پرواز، فولاد ۱ و ۲ باز هستند، استخرهای ساحل، شهرضا و فریدن تا آخر هفته باز خواهند شد که حدود ۱۰ درصد از استخرهای اصفهان فعالیت خود را شروع کردند.

۱۰ درصد استخرهای استان اصفهان فعالیت  خود را آغاز کردند

به گزارش روز چهارشنبه سیناخبرپیمان گرامی در رابطه با استخرهایی که فعالیت دارند، اظهار کرد: در پروتکل‌های بهداشتی گفته شده که از ۵۰ درصد استخر استفاده شود، اما به خاطر اینکه اگر یک نفر هم بیمار شود کار ما زیر سوال می‌رود از ۲۵ در صد استخرها استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: زمانی که بیشتر استخرها تصمیم به فعالیت دوباره داشتند شایعه‌ای پیش آمد که موج جدید کرونا در راه است، البته افزایش تعداد بیمارانی که به علت این بیماری بستری می‌شوند باعث شد تا پنج الی شش استخر دیگر صبر کنند تا ببینند چه اتفاقی رخ خواهد داد.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان اصفهان با بیان اینکه امسال شهرستان‌ها نمی‌توانستند فعالیت داشته باشند، تصریح کرد: شهرضا و فریدن فعالیت خود را شروع خواهند کرد ولی دیگر شهرستان‌ها چون استخر فعالی ندارند نمی‌توانند کار خود را آغاز کنند.

گرامی در خصوص قوانین بازگشایی استخرها، خاطر نشان کرد: برای مثال استخر مروارید ۵۰ متر طول دارد که هشت لاین طولی و دو و نیم متر لاین عرضی برای آن کشیدیم، در هر لاینی پنج شناگر که اکثراً از قهرمانان این رشته هستند فعالیت می‌کنند.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان اصفهان در جواب به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه چه سانس‌هایی در اختیار افراد عادی قرار می‌گیرد؟ گفت: هیئت شنا بیشتر به سانس‌های آموزشی، تمرینی و قهرمانی ورود می‌کند و برای سانس‌های آزاد باید از طریق هیئت نجات غریق پیگیر باشید.

منبع: خبرگزاری ایمنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang