کد خبر : 218193 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Oct 3 2020 12:29PM - 1399/07/12
0 نفر 0 نفر

دانش آموز شطرنج باز شهرضایی موفق به کسب مقام سوم کشور شد

سیناخبر- دانش آموز دبیرستان سما شهرضا، مقام سوم مسابقات شطرنج کشور شد.

دانش آموز شطرنج باز شهرضایی موفق به کسب مقام سوم کشور شد

ورزش شطرنج یک ورزش فکری است که علاقمندان زیادی از بین نوجوانان و کودکان شهرضایی به آن روی آورده اند و در حال حاضر بیش از هزار شطرنج باز در شهرضا در 6 باشگاه به همراه 40 مربی فعالیت می‌کنند.

 هیئت شطرنج شهرضا هر ساله در مسابقات استانی و کشوری نتایج خوبی کسب کرده و این بار هم دانش آموز 15 ساله شهرضایی موفق به کسب رتبه برتر کشوری در این رشته شده است. مصاحبه ای با این نوجوان شطرنج باز داشتیم که در ادامه می خوانید.

سلام. لطفا خودتان را معرفی کنید.

با عرض سلام. ایلیا طاهری هستم.

چند سال است که شطرنج بازی می کنید؟

از دوازده سالگی ورزش شطرنج را شروع کردم و الان 3 سال است که شطرنج بازی می کنم.

تاکنون چه مقام هایی در این رشته کسب کرده اید؟

دو سال پیش در مسابقات کشوری رامسر موفق به کسب مقام دوم شدم که در آن مسابقات تیم مشهد اول شد. در مسابقات استانی مدارس هم با تیم شهرضا به مقام اول تیمی و مقام دوم انفرادی دست یافتم. امسال هم در مسابقات کشوری مقام سوم تیمی را بعد از تیم های تهران و خراسان رضوی کسب کردیم.

این مسابقات به چه صورت برگزار شد؟

مسابقات به صورت آنلاین و در دو دور مقدماتی و فینال برگزار شد. دور مقدماتی در 11 دور به روش سوییسی با حضور 24 تیم برگزار شد که 6 تیم به مرحله فینال راه یافتند. دور نهایی به صورت 9 دور سوییسی برگزار شد.

حرف آخر شما؟

هیچ موفقیتی بدون تلاش به دست نمی آید و هیچ تلاشی به تنهایی به نتیجه نمی رسد. از مربی خوبم آقای فرزاد جمالی و رییس هیئت شطرنج شهرضا آقای حسین قدیری و مسئولان خوب مدرسه سما آقایان صادقی، اولیایی و سعیدی تشکر می کنم.

از خانواده خوبم و برادرم دانیال طاهری که او هم شطرنج بازی می کند به خاطر فراهم کردن محیطی سالم و آرام در خانه و حمایت از من قدردانی می کنم.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang