کد خبر : 207963 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 5 2020 9:20AM - 1399/05/15
0 نفر 0 نفر

بنیاد فرزانگان شهرضا نهادی در راستای تکریم جایگاه سالمندی در جامعه است

سیناخبر- تشکیل بنیاد فرزانگان در سال ۱۳۹۶ توسط هیئت دولت به تصویب رسید و مقرر شد با توجه به در پیش بودن سونامی سالمندی در کشور اقداماتی را پیش‌بینی نمایند که این اقدام با شیبی ملایم و برنامه ریزی بهتر تحت کنترل درآید.

بنیاد فرزانگان شهرضا نهادی در راستای تکریم جایگاه سالمندی در جامعه است

مقرر شد شورای ملی سالمندان در سطح کشور تشکیل شود و با ریاست وزیر کار و تعاون و امور اجتماعی و دبیری سازمان بهزیستی کشور و با حضور چند نفر از وزرا و مسئولین کشور به بررسی مسائل سالمندی بپردازد.

هدف کلی بنیاد فرزانگان ایجاد حلقه  ارتباطی بین سیاستگذاری حوزه  سالمندی در کشور و جامعه هدف یعنی سالمندان می باشد که در این راستا با تکریم جایگاه سالمندی به افزایش مشارکت  اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی سالمندان توجه ویژه شده است.

بنیاد فرزانگان شهرضا در سال ۱۳۹۸ با موافقت سازمان بهزیستی استان اصفهان و وجود علاقه‌مندان خدمت به سالمندان شهرضا در محل خانه مهر تشکیل شد و با انتخاب هیئت امنا و هیئت مدیره و مدیر عامل، کار برنامه ریزی برای غنی سازی اوقات فراغت سالمندان را آغاز کرد.

این نهاد با ایجاد کلاس‌های آموزشی در طول هفته و برگزاری اردوهای یک روزه و چند روزه توانست گام مهمی در راه ایجاد امید به زندگی، حفظ و ارتقای سلامت سالمندان و شور و نشاط در این گروه از جامعه که به واسطه بازنشستگی و مشکلات عدیده بسیار در معرض خطر هستند بردارد.

لذا در این خصوص از اصحاب فرهنگ و رسانه انتظار داریم با تبیین این موضوعات برای مردم عزیز نسبت به آگاه سازی آنان در رابطه با بنیاد فرزانگان اقدام نمایند.

 ما باید سالمندان عزیزمان را نسبت به احقاق حقوق خود آگاه نماییم چون بسیاری از آنان از حقوق خود آگاهی ندارند و در این راه دچار مشکلات بسیاری می گردند.

در زمینه تکریم جایگاه سالمندی فعالیت های ذیل در بنیاد فرزانگان انجام گرفته است:

۰۱ برگزاری جلسات مشاوره فردی و گروهی

۲. برگزاری جلسات تخصصی آموزش خود مراقبتی

۰۳ برگزاری جلسات شاد و مفرح برای سالمندان

 ۴. برگزاری ورزشهای همگانی و پیاده‌روی و تایچی برای این گروه

۵. حضور همیاران فعال؛ در امر برداشت و فرآوری گلهای محمدی و میوه های سر درختی از جمله آلبالو؛ آلو طلایی؛ غوره و غیره

۶.  برگزاری اردوهای نیمروزی و یک روزه

۰۷ برگزاری جشن روز سالمند در نهم مهرماه

۰۸ برگزاری جشن یلدا

۰۹ برگزاری جلسات دورهمی و مشاعره ویژه علاقمندان

منبع: روابط عمومی بنیاد فرزانگان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang