کد خبر : 207956 دسته : علمی وپژوهشی
تاریخ انتشار : Aug 5 2020 2:05AM - 1399/05/15
0 نفر 0 نفر

رئیس مرکز بهداشت شهرضا:

سرعت انتقال ویروس کرونا در کودکان بسیار بالا است

سیناخبر _ رئیس مرکز بهداشت شهرضا گفت: کودکان ناقل ویروس کرونا هستند و سرعت انتقال این ویروس در کودکان بسیار بالا است.

سرعت انتقال ویروس کرونا در کودکان بسیار بالا است

فرزانه کمایی در گفت و گو با خبرنگار سیناخبر، گفت: در موج دوم کرونا نسبت به موج اول کودکان بیشتر مبتلا میشوند و علائم کرونا در آن ها متفاوت است.

وی از مردم فهیم شهرضا درخواست کرد کودکان خود را فقط در مواقع ضروری از خانه خارج کنند و افزود: خانواده ها رفت و آمدها را محدود کنند و به فکر پرسنل زحمت کش و کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی باشند.

رئیس مرکز بهداشت افزود: کودکان شهرضایی مبتلا به کرونا در بیمارستان های شهرضا بستری نمیشوند و در بیمارستان امین اصفهان تحت درمان قرارمیگیرند.

کمایی تصریح کرد: متاسفانه خانواده ها گمان میکنند که کودکان به کرونا مبتلا نمیشوند و از زدن ماسک برای کودکان خودداری میکنند در صورتی که کودکان ناقلان بسیار خوبی هستند.

 رئیس مرکز بهداشت شهرضا با بیان این که اختلالات  گوارشی،  اسهال و استفراغ،  درد شکم و اختلال حس بویایی در کودکان از علایم بیماری کووید ۱۹ می باشد افزود: اگر کودکان بیشتر از سه روز متوالی تب بالا یا تب ۳۹ درجه داشته باشند ، دچار بیحالی شدید ، استفراغ های مکرر و تشنج یا علائم کاهش سطح هوشیاری شوند ، باید سریع به اورژانس و به پزشک فوق تخصص عفونی کودکان مراجعه کنند.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang