کد خبر : 207953 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Aug 4 2020 10:23AM - 1399/05/14
0 نفر 0 نفر

شهید ذبیح الله ابراهیمی

سیناخبر- پاسدار شهید ذبیح اله ابراهیمی فرزند حاج مهدی در تاریخ 1343/04/15 در روستای هونجان از توابع شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود.

شهید ذبیح الله ابراهیمی

 شهید در هفت سالگی به مدرسه رفت و در دوره دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک از دانش آموزان ممتاز دبیرستان بود.

ایشان تحصیلات خود را تا دیپلم ریاضی ادامه داد. شهید فردی مهربان، خوشرو و دلسوز بود همچنین در اوقات فراغت کتاب مطالعه می کرد.

این شهید جوانی متدین و انقلابی بود و در کلیه تظاهرات و راهپیمائیها همگام با مردم شرکت داشت و در روستا یکی از برنامه ریزان تظاهرات بود و همراه جوانان انقلابی در پخش اعلامیه‌های امام و آگاهی دادن به مردم  فعالیت می‌کرد.

با پیروزی انقلاب عضو پایگاه بسیج هونجان شد و شبها برای پاسداری و نگهبانی در پایگاه به سر می‌برد. با شروع جنگ تحمیلی رفتن به جبهه را یکی از واجبات می‌دانست چون امام خمینی دستور داده بودند که جبهه‌ها را خالی نگذارید، ایشان نیز با دیدن دوره آموزش نظامی راهی جبهه شد و در نبرد با دشمن از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

 سرانجام در تاریخ1361/09/20در منطقه عین خوش بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاکش را به هونجان آوردند و پس از تشییع در گلستان شهدای هونجان به خاک سپرده شد. روحش شاد یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

وصیت نامه شهید گرانقدر ذبیح الله ابراهیمی

مِنَ اَلمومِنینَ رجال صَدَقوا ماعاهدَاواالله علیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ و مِنهُم مَن یَنتَظر و ما بدلوا تبدیلا

سپاس خدایی را که به من توفیق عطا فرمود تا پای در این راه نهم و به کمک او به رستگاری برسم.  سلام بر حضرت ولی عصر و نایب برحقش امام خمینی این تقوای مجسم و تبلور عینی مکتب و درود بر گلگون کفنانی که عاشقانه پرکشیده و به محبوب و یا عاشق خویش پیوستند.

چرا که شهادت یک انتخاب است؛ آنهم انتخابی همه جانبه از طرف خویش و خدا و فرهنگی است که به حرکت مکتب اصالت و محتوی می دهد. و درود خدا بر شما ای رزمندگان  اسلام، ای سنگر نشینان وادی عشق و به شما ای امت شهیدپرور که به رهبری این بزرگ مرد تداومگر خط سرخ حسینید، پس ای از خود رستگان شکر نعمت این رهبری را با اجراء اوامر و فرامینشان که نشات گرفته از سرچشمه های اصیل اسلامی است بجا آورید.

 وحدت خویش را بیش از پیش حفظ کنید که راهی دور و دراز در پیش است و آن به زانو درآوردن صهیونیسم، امپریالیسم جهانی  "حَتی لا تکونَ فتنة". با خواندن قرآن و نهج البلاغه و شرکت در مجالس دعا به خدای خویش بیشتر نزدیکی جویید.  دعا برای ظهور حضرت حجت و بقای عمر شریف امام تا انقلاب مهدی را در راس تمام اعیه خویش قرار دهید.

تزکیه و تهذیب نفس را فراموش نکنید تا به تجهیز و تکمیلی خداگونه برسید که محور تمام موفقیت‌ها و سعادت‌ها است. مبادا امام بزرگوارمان احساس تنهایی کنند که اگر چنین شود خون شهدا را به هدر داده‌اید. آری برادر و خواهرم شهادت برای سالکان ادای مسئولیتی است. اما ایفای رسالت بعد از شهادت خود مسئولیتی است بس فراتر و سترگ و تو درراهی پر فراز و نشیب با کوله باری سنگین و حوادثی سهمگین علی گونه بایست و استقامت کن و هر لحظه گامی فراتر نه؛ که خداوند با رهروان طریقت خویش است.

 و شما ای پدر و مادرعزیزم، می‌دانم که از شهادت من متاثر نمی‌شوید چرا که می‌دانید خداوند امانتی نزد شما داشت و چه سعادتی والاتر از این که آن را به نیکوترین وجهی تقدیم او می‌کنید. گر چه میدانم که نه فرزندی خوب و نه برادری شایسته بودم، امیدوارم که مرا مورد لطف وبخشایش خویش قرار دهید که من لیاقت آنهمه خوبی شما را نداشتم. بعد از شهادتم چند جلسه دعای توسل و کمیل در منزلمان برپا کنید و از خداوند طلب مغفرت برای گناهانم بنمائید.

در پایان نیز از تمام دوستان و اقوام خواستارم که اگر خطا یا اذیت و آزاری از من دیدند مرا عفو کنند و همواره پیرو ولایت فقیه، پشتیبان روحانیت مبارز و ارگانهای انقلابی باشند و مسجد این سنگر حق را هرگز خالی نگذارند. با شرکت خویش در ارگانهای انقلابی، رهرو راه شهدای عزیز باشند.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

اللهم احفظ قائدناالخمینی حتی ظهورالمهدی

وارزقنی توفیق الشهاده فی سبیلک

ذبیح الله ابراهیمی 1361/06/17

منبع: معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شهرضا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang