کد خبر : 207856 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 12 2020 10:11AM - 1399/04/22
0 نفر 0 نفر

در پرتو ستارگان

شهید ابوالقاسم اباذری

سیناخبر- شهید ابوالقاسم اباذری فرزند حسین در تاریخ 1344/05/04 در شهرستان شهرضا دیده به جهان گشود.

شهید ابوالقاسم اباذری

شهید تا پایان دوره ابتدایی تحصیل و ترک تحصیل نمود. پس از آن به کارگری پرداخت.

اخلاق شهید در خانواده بسیار خوب بود، نسبت به امام علاقه مند بود و سخنان و پیامهای امام را به خاطر می‌سپرد و برای دیگران بازگو می‌کرد و وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌داد.

نماز و روزه‌اش ترک نمی‌شد و چون عاشق جبهه بود به اردوی آموزش نظامی رفت. و به جبهه اعزام شد. سرانجام در تاریخ 1361/08/16 در عملیات محرم در منطقه عملیاتی عین خوش مفقودالاثر شد.

 پیکر مطهرش پس از سیزده سال دوری از وطن پیدا شد و در تاریخ 1374/11/20 در گلستان شهدای شهرضا به خاک سپرده شد.

وصیت نامه شهید گرانقدر ابوالقاسم اباذری

بسم رب الشهدا و الصدیقین

و جاهدوا باموالکُم و اَنفُسکم فی سبیل اله ذلکم خیرٌ لکم اِن کنتمُ تعلمونَ .

و با مال و جانتان در راه خدا جهاد کنید، اگر بدانید این برایتان بهتر است.( 41 توبه)

 به نام الله یاور مستضعفان و رزمندگان، به نام کسی که جان من در دست اوست.

 به نام کسی که جهان هستی از اوست و به سوی او باز می‌گردیم.

حمد خدا را که به من بنده ضعیف و ذلیل و فقیر توفیق داد که با دشمنان اسلام بجنگم و در راه او قدم بردارم. ای مهربان مهربانها نمی‌توانم از این همه لطفی که در حق من کردی شکر آن را به جا آورم و براستی که من عاجزم از شکر این همه لطفها و ای آمرزنده و ای کاشف الله و رب و ای فریاد رس فریادرسان به فریاد مستضعفان برس و آنها را از ظلم و ستم نجات بده.

الحمدلله که ما رهبری عالیقدر داریم که ما را از منجلاب فساد نجات داد و به سوی جبهه حق علیه باطل کشید در راهی که اگر کشته شوم افتخار می‌کنم و خانواده‌ام و امام امت هم افتخار می‌کند.

 ای مردم انقلابی ایران همیشه شکرگزار آن کسی باشید که این نعمت را به ما عطا فرمود که در سایه آن به امنیت و راحتی زندگی کنیم و از پرتو او به سعادت برسیم و ای مردم یک پیام عمومی دارم و این پیام را تمام شهیدان داشته‌اند.

 من هم پیرو آن شهیدان هستم و این پیام شهیدان را باز هم تکرار می کنم و پیام من و شهیدان این است که این پیر جماران  این رهبر عالیقدر را دعا کنید و حمد خدای تبارک و تعالی را به جا آورید از این نعمت الهی. و ای جهانیان بدانید انشاالله به زودی فرزند فاطمه زهرا ظهور می‌کند و ریشه ظلم و ستم را می‌کند و ای خواهران و برادران بدانید که شما خیلی ارزش دارید چون در زمانی هستید که لطف الهی بر شما نازل شده و این انقلاب الهی را به ما به عنوان هدیه داده است و این فرزندان را تربیت کردند و تقدیم اسلام نمودند.

 در ارگانهای انقلابی شرکت کنید و به هر طریقی می‌توانید خدمت به این اسلام عزیز کنید که این اسلام خیلی حق گردن ما دارد و به قول امام عزیز ما باید همه جانهایمان را فدای این اسلام کنیم.

در پایان تاکید می‌کنم که درخواست امام بزرگ را جواب دهید و به جبهه ها روانه شوید تا این ریشه ظلم را از بین ببریم تا به زودی مهدی موعود ظهور کند، دست پرورده و فرزند قرآن    

ابوالقاسم اباذری

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang