کد خبر : 207841 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 9 2020 5:36PM - 1399/04/19
0 نفر 0 نفر

161 روستا در استان اصفهان ساختمان دهیاری ندارند

سیناخبر- مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان گفت: 161 روستای استان با وجود داشتن دهیار و شورا فاقد ساختمان دهیاری هستند.

161 روستا در استان اصفهان ساختمان دهیاری ندارند

به گزارش روز پنجشنبه سیناخبر علی رحمانی در جلسه بررسی مشکلات روستاهای شهرستان شهرضا که در فرمانداری برگزار شد، در جمع دهیاران شهرستان تصریح کرد:  78 درصد جمعیت استان جمعیت شهری و 12 درصد جمعیت روستایی هستند،

رحمانی افزود: مشکلات مسکن روستایی و اختصاص زمین برای ساختمان دهیاری ها و مراکز صنعتی و دامداری از مشکلات اساسی روستاییان است.

وی در رابطه با مشکل اشتغال روستاییان تصریح کرد: در سه سال گذشته 900 میلیارد ریال تسهیلات بانکی اشتغال به روستاها اختصاص یافته که روستاییان با ارائه طرح و معرفی سرمایه گذار می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری بر لزوم توجه بیشتر به شرکت های تعاونی روستایی تاکید کرد و گفت: این شرکت ها باید پروژه ها و بازار فروش محصولات روستایی را در دست گرفته و سوددهی داشته باشند.

رحمانی بیان داشت: استفاده از سنگفرش و نمای کاهگلی و سنتی روستایی باید جایگزین آسفالت و نمای شهری در روستاها شود و نباید معماری شهری را به روستا ببریم.

مشکلات حمل و نقل روستایی، نبود زمین برای کشاورزی، مسکن و ایجاد واحدهای صنعتی و دامداری، اشتغال و گردشگری از جمله مشکلات مطرح شده در این جلسه توسط دهیاران بود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang