کد خبر : 186839 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 8 2019 11:39AM - 1398/09/17
0 نفر 0 نفر

اصول شهروندی در فرهنگسراهای شهرضا آموزش داده می شود

سیناخبر- شهردار شهرضا با توجه به اهمیت فعالیت مدیریت شهری در زمینه کاهش بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی گفت: به زودی سراهای محلات و فرهنگسراهای جدید در شهر با هدف ارتقای فرهنگ شهروندان احداث خواهد شد.

اصول شهروندی در فرهنگسراهای شهرضا آموزش داده می شود

به گزارش روز یکشنبه سیناخبرحبیب قاسمی در حاشیه بازدید از مرکز بنیاد مهدویت شهرضا اظهار کرد: آموزش‌های تئوری با هدف شناساندن امام عصر(عج) به مردم بسیار مفید است، اما ترویج فرهنگ و تربیت مهدوی بسیار مهم‌تر و با ارزش‌تر است، زیرا پیش از هر چیز باید شیعه حقیقی باشیم و در رفتار و کردار الگوی مهدوی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حضور مربیان مهدویت در مدارس برای آشنا کردن کودکان با امام زمان(عج) کار بسیار پسندیده‌ای است، تاکید کرد: لازم است توجه و برنامه‌ریزی بیشتری در این زمینه انجام شود، البته طرح‌های خوبی در این زمینه اجرا شده است.

شهردار شهرضا با بیان اینکه میزان بزهکاری و آسیب‌های اجتماعی در بین کودکان و نوجوانانی که با مساجد ارتباط بیشتری دارند تا حد چشمگیری کمتر است، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری شهرضا آمادگی دارد در حد توان و بضاعت خود با این بنیاد در زمینه ترویج فرهنگ مهدویت همکاری کند.

قاسمی با اشاره به نقش مدیریت شهری در ترویج مبانی دینی و فرهنگ شهروندی، اضافه کرد: به زودی طرح توسعه سراهای محلات و فرهنگسراها در شهرضا اجرا خواهد شد و این اقدام بستر مناسب برای آموزش اصول مهدویت و فرهنگ شهروندی بر مبنای تعالیم اسلامی را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از مشارکت خیران در تجهیز مراکز مهدیت، خاطرنشان کرد: باید امکانات این مراکز در خور و شایسته صاحب نام آن باشد.

منبع: خبرگزاری ایمنا

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang