کد خبر : 186838 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Dec 8 2019 11:29AM - 1398/09/17
0 نفر 0 نفر

حسرت یک عذرخواهی به دل مردم ماند

سیناخبر- امام جمعه موقت شهرضا با انتقاد از این‌که حسرت یک عذرخواهی در این اتفاقات به دل ملت ماند، گفت: 20 هزار میلیارد تومان خسارت رقم خورد، بچه‌ای که 38 روزه بود و پدرش شهید شد، چه کسی باید بابت این‌ها عذرخواهی کند؟

حسرت یک عذرخواهی به دل مردم ماند

به گزارش روز یکشنبه سیناخبرحجت‌الاسلام سید احمد موسوی در خطبه‌های نماز جمعه شهرضا اظهار داشت: دشمنان انقلاب در کمین نشسته‌اند، فتنه‌ای که اتفاق افتاد، تمام نشد، این فتنه مربوط به 16 آذر، 9 دی و 22 بهمن بود و اوج آن برای ایام انتخابات مجلس بود؛ اما حوادثی که اتفاق افتاد و بی‌تدبیری‌هایی که رقم خورد، دشمن را زودتر از کمین‌گاه خودش به میدان آورد.

امام جمعه موقت شهرضا افزود: سال 97 رهبر معظم انقلاب فرمودند، آن جایی که دشمن گفت، تابستان داغ حواستان را جمع کنید چه بسا سال 97 ممکن است دروغ باشد و این فتنه مربوط به سال 98 است.

موسوی با بیان این‌که آیا واقعاً هیچ کسی در این قضایا مقصر نبود، بیان کرد: در تمام این صحنه‌ها چنان که در طول دوره اسلام اهل بیت (ع)‌ هزینه شدند که اسلام بماند، رهبر معظم انقلاب باید هزینه بشوند تا اسلام و انقلاب بماند، باز هم باید بچه‌های انقلابی هزینه کنند.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان این‌که مردم محرم هستند و نباید مردم را نامحرم بشمارند، عنوان کرد: ماحصل یک بی‌‌تدبیری خسارت عظیم بر یک ملت بود، خسارت به اموال مردم زده شد و باید جلوی تکرار حادثه گرفته شود، بهای این خسارت‌ها را مردم باید پرداخت کنند.

وی با اشاره به شهادت آیت‌اله مدرس و روز مجلس تصریح کرد: امام (ره) یکبار در مجلس مدرس را دید و شیفته او شد، مجلس باید مانند مدرس وارد آن شوند، اسلام‌شناس، نماینده‌ای که نه باج می‌گیرد و نه باج می‌دهد.

موسوی با اشاره به ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در آغاز درس خارج فقه درباره انتخابات فرمودند، بعضی‌ها خیلی بی‌محابا می‌روند ثبت‌نام می‌کنند، چرا در اردوهای جهادی اینچنین ثبت‌نام نمی‌کنید.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان این که بگذارید شورای نگهبان کار خود را دقیق انجام دهد که بعداً مجبور به پرداخت هزینه‌ها نباشیم، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، اگر توان مدیریتی ندارید مسئولیت نپذیرید.

وی با تأکید بر این‌که مردم فریب عناوین جعلی را نخورید، خاطرنشان کرد: نامزدها توان و تدبیر خودشان را بررسی کنند و بعد ورود پیدا کنند چرا که وقتی به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند، قرآن را به دستشان می‌دهند تا قسم بخورند.

موسوی با بیان این‌که همان نمایندگانی که قسم خوردند، سلفی ذلت با خانم موگرینی در مجلس گرفتند، بیان کرد: این ها چه کسانی هستند که در مجلس اسلامی دور افتادند که قانونی را تصویب کنند که اعترافات آقای زم از رسانه‌ها به گوش ملت نرسد؛ آن خانم که این روزها در مجلس شورای اسلامی وقتی نطق می‌کند، همه اول از همه بی‌بی‌سی و شبکه من و تو به ذهن‌ان می‌آید آن هم از این قسم‌ها یاد کرده است، البته همان اندازه که او مسئول است، کسانی هم که به او رأی داده‌اند و پای این‌ها را به مجلس باز کرده‌اند، مسئول هستند.

امام جمعه موقت شهرضا با بیان این‌که نطق‌هایی که در مجلس می‌شود باید به درد مردم بخورد نه این‌که  فقط از آن اغتشاش و آشوب برخیزد، گفت: هر چه داریم از اسلام و انقلاب داریم، ما از انقلابی رفتار کردن ضرر ندیدیم و آن جایی خسارت دیدیم که سوء انتخاب داشته‌ایم، درست رأی دهیم؛ کسانی که در این عرصه برای خدمت قدم بر می‌دارند اگر می‌بینند توان خدمت دارند، ورود پیدا کنند، ما به نیروهای کاردان و کارشناس و مخلص و متعهد نیازمند هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر این‌که همه دشمنان آمریکا، صهیونیست‌ها، آل سعود و خائنان داخلی بدانند هر که در مقابل این انقلاب بایستد به حول قوه الهی قطعاً هلاک خواهد شد، تصریح کرد: در این اغتشاشات حضور به موقع نیروهای نظامی و انتظامی خیلی مهم بود، اما مهم‌تر از آن حضور به موقع مردم بود که مشتی بر دهان خائنان داخلی و خارجی زدند.

موسوی با اشاره به روز 16 آذر روز دانشجو گفت:‌ این روز سند جنایتی از جنایات عظیم آمریکایی‌های شد، سال 1332 دولت مصدق با کودتای آمریکایی‌ها ساقط کردند، 4 ماه بعد معاون رئیس جمهور ایران خواست وارد آمریکا شود، جوان‌های دانشجو اعتراض کردند و در دانشگاه تهران سه نفر دانشجو را در به شهادت رساندند.

امام جمعه موقت شهرضا با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه و معاونان ایشان به استان اصفهان گفت: این سفرها ارزشمند است از داخل اتاق‌ها درد مردم شناخته نمی‌شود و از داخل همین سفرها است که کارخانجات راه می‌افتد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang