کد خبر : 176591 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Oct 18 2019 5:06PM - 1398/07/26
0 نفر 0 نفر

شبیه سازی تجمع بزرگ اربعین، اصل حرکت را تضعیف می‌کند

سیناخبر- رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرضا گفت: هر اقدامی که منجر به شبیه سازی تجمع بزرگ اربعین حسینی شود، سبب تحت الشعاع قرار گرفتن این واقعه بزرگ شده و در نتیجه باید متوقف شود.

شبیه سازی تجمع بزرگ اربعین، اصل حرکت را تضعیف می‌کند

به گزارش روز جمعه سیناخبر حجت‌الاسلام محمدحسن رهایی با ابراز نگرانی از شبیه سازی پیاده روی و تجمع بزرگ اربعین در شهرهای دیگر، ضمن مخالفت با برگزاری چنین تجمعاتی، عنوان کرد: شبیه سازی پیاده روی کربلا به مرور زمان آن حرکت اصلی را تحت الشعاع قرار می دهد، و به همین دلیل بهتر است هیئتهای مذهبی عزاداری سنتی خود را انجام دهند.

حجت الاسلام رهایی در ادامه با اشاره به انتقاد برخی از مراجع تقلید از شبیه سازی پیاده روی اربعین در برخی از شهرهای دیگر، گفت: تبعیت از نظر بزرگان و مراجع در این باره ضروری است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرضا بیان کرد: در حال حاضر نگاه جهانیان به سوی پیاده روی عظیم اربعین به سوی کربلای حسینی است و اگر ما بخواهیم این حرکت را شبیه سازی کنیم سبب وهن این حماسه عظیم مردمی می‌شود.

حجت‌الاسلام رهایی تأکید کرد: بهتر است بگذاریم این حرکت مختص کربلا بماند، همه چشم ها متوجه آن تجمع بزرگ و حسینی از نجف تا کربلا باشد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang