کد خبر : 176590 دسته : دینی ومذهبی
تاریخ انتشار : Oct 18 2019 11:09AM - 1398/07/26
0 نفر 0 نفر

امام جمعه شهرضا:

انقلاب اسلامی زمینه پیشرفت و ارتقای جایگاه بانوان را فراهم کرد

سیناخبر - امام جمعه شهرضا گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب در حوزه دانشگاه و آموزش و پرورش امکان پیشرفت و تعالی برای قشر بانوان در جامعه باز شد.

انقلاب اسلامی زمینه پیشرفت و ارتقای جایگاه بانوان را فراهم کرد

به گزارش خبرگزاری سیناخبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید نعمت‌اله صالح در دبیرستان دخترانه طالقانی گفت: وقتی انقلاب به پیروزی رسید توسعه آموزش و علم و دانش در بین خواهران بسیار زیاد بود در صورتی که قبل انقلاب مراکز آموزشی این خواهران از رشد علمی محروم می ماندند.

وی تصریح کرد: دبیرستان دخترانه طالقانی در امر نماز و برپایی نماز جماعت بسیار خوب عمل کرده  و ما قدر دان توجه و اهمیت  مدیر و معاون پرورشی این دبیرستان هستیم.

امام جمعه شهرضا گفت: امروز تمام زمینه ها برای پیشرفت همراه با معنویت برای بانوان آماده است.

حجت‌الاسلام صالح گفت: اگر آرامش در زندگی می خواهید باید در زندگی انس با خدا داشته باشید.

وی تصریح کرد: هر کاری برای رضای خدا و با اخلاص باشد خدا به شما عزت می دهد.

امام جمعه با اشاره به ایام اربعین که چه شور و غوغایی در عالم به پا کرده گفت: امام حسین (ع) نماز را اول وقت در میدان جنگ و به جماعت خواند تمام این ها برای ما درس است.

حجت‌الاسلام صالح گفت: قرآن کریم زن را به عنوان یک انسان معرفی می کند و ملاک کار را کرامت و تقوا می داند نه جنسیت، این نشان از توجه اسلام به جایگاه و شأن بانوان دارد که می توانند به مقامات عالی دست پیدا کنند.

وی گفت: زنان نقش ویژه در سازندگی جامعه و معنویت دارند که مرد در این حد نمی تواند ایفای نقش کند، ارتباط فرزندان با مادر بیش از پدر است و این نشان دهنده نقش مهم زن در تربیت فرزندان جامعه است و اگر زن دارای ایمان و عقیده درست باشد مسلما تأثیرگذار خواهد بود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang