کد خبر : 175644 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Apr 17 2019 9:41AM - 1398/01/28
0 نفر 0 نفر

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب

سیناخبر- حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب به سال 1337 در شهرضا و در خانواده‌ای روحانی و شهیدپرور به دنیا آمد.

حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب

به گزارش سیناخبر پدر ایشان آیت الله سید محمد نواب از علمای صاحب نفوذ شهرضا (قمشه) بودند.

سید ابوالحسن نواب پس از گذراندن تحصیلات مقدّماتی در سال 1350 وارد حوزه علمیه شد و تا سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی در مدرسه حقانی قم به تحصیل علوم اهل‌بیت (ع) همت گماشت.

پس از آن در موسسه «در راه حق» به فراگیری تفسیر و فلسفه و علوم روز مانند جامعه‌شناسی پرداخت و هم زمان در درس خارج آیات عظام: شیخ مرتضی حائری‌یزدی، شبیری زنجانی، مظاهری و میرزا جواد تبریزی به تحصیل فقه و اصول مشغول بود.

وی در طول سال‌های تحصیل به تدریس ادبیات عرب، فقه، اصول و علوم قرآنی در مدارس مختلف حوزه علمیه اشتغال داشته و تا سال ها بعد به تدریس سطوح عالی در مدارس علمیه تهران ادامه داد.

با آغاز جنگ تحمیلی بارها در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور فعّال داشت و در ترغیب و تشویق و راهنمایی رزمندگان می‌کوشید.

پس از پایان جنگ 8 ساله با حکم مقام معظم رهبری(حفظه‌الله تعالی) مسئولیت امور روحانیون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به مدّت چهار سال عهده‌دار شد و در بیست سال گذشته همواره در مسئولیت‌های مختلف فرهنگی، اجرایی به خدمتگزاری جامعه اسلامی مشغول بوده است.

تأسیس و ریاست مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب که بعدها مبدل به دانشگاه ادیان و مذاهب شد، مدیریت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، عضویت در هیأت امناء جامعه المصطفی العالمیه(ص)، عضویت در شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت‌(ع) با حکم مقام معظم رهبری از مسوؤلیت‌ها و فعالیت‌های برجسته ایشان است.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang