کد خبر : 228658 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jan 26 2021 6:37PM - 1399/11/07
0 نفر 0 نفر

در آستانه چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

بزرگترین طرح نیروگاه خورشیدی جنوب استان اصفهان به بهره برداری رسید

سیناخبر- با حضور همایون حائری، معاون برق و انرژی وزیر نیرو، نیروگاه خورشیدی با توان نامی یک مگا واتی در زمینی به مساحت 2 هکتار واقع در شهرک صنعتی خرم شهرضا افتتاح شد.

بزرگترین طرح نیروگاه خورشیدی جنوب استان اصفهان به بهره برداری رسید

مدیر امور برق شهرستان شهرضا صبح امروز سه شنبه در مراسم افتتاح این نیروگاه گفت: ساخت این نیروگاه با سرمایه گذاری 65 میلیارد ریالی بخش خصوصی در سال 97 آغاز شد و در سال 98 به پایان رسید.

 مجتبی باقی تصریح کرد: این نیروگاه از سال 98 تاکنون به صورت آزمایشی در حال بهره برداری بوده و هم اکنون با توان کامل و به صورت رسمی آغاز به کار کرده و وارد مدار می شود.

باقی افزود: این نیروگاه شامل 4 هزار سلول 250 وات و ۵۰  مبدل برق ( اینورتر)20  کیلو وات می باشد که روزانه حدود 5 هزار و 500 کیلو وات ساعت توان به شبکه تزریق می کند.

وی بیان داشت: سازه های خورشیدی فصلی این نیروگاه ساخت ایران بوده و به دست متخصصان داخلی ساخته شده است.

مدیر امور برق شهرضا گفت: در زمان ساخت زمینه اشتغال 50 نفر پیمانکار فراهم شده و در حال حاضر نیز 5 نفر در این نیروگاه مشغول فعالیت هستند.

همچنین بازدید از پست 230 کیلوولت مهیار و تجهیزات برق بازارقدیمی شهرضا، پست 63 کیلو ولت علی آباد جمبزه دهاقان، احداث 20 کیلومتر خط برای رینگ خطوط برق دهاقان با شهرستان سمیرم و روشنایی ورودی شهرستان دهاقان از دیگر برنامه های سفر معاون وزیر نیرو بود.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر
نظرات
Designed and Powerd by Afrang