کد خبر : 176169 دسته : اجتماعی و فرهنگی
تاریخ انتشار : Jul 10 2019 8:55PM - 1398/04/19
0 نفر 0 نفر

معاون حقوقی امور مجلس وزارت ارشاد در شهرضا:

از ایجاد خانه هنرمندان در شهرضا حمایت می کنیم

سیناخبر - مشاور حقوقی امور مجلس و استان ها وزارت ارشاد اسلامی گفت: اگر خانه هنرمندان در شهرضا ایجاد شود از آن حمایت خواهیم کرد.

از ایجاد خانه هنرمندان در شهرضا حمایت می کنیم

به گزارش خبرگزاری سیناخبر، علی اصغر کار اندیش در جمع هنرمندان شهرضایی در تالار سرو گفت: هنرمندان شهرستانی با این قدمت تاریخی و فرهنگی باید بسیار مورد توجه قرار گرفته و برای شکوفا شدن استعداد هایشان، امکانات لازم فراهم شود.

کار اندیش برای افزایش سهمیه کتاب شهرضا و ایجاد خانه دیجیتال در این شهرستان قول مساعدت داد.

وی در خصوص اجرای طرح اشتغالزایی فرهنگ و هنر تصریح کرد: 500 میلیارد ریال بودجه از محل صندوق کارآفرینی دولت برای اجرای این طرح دریافت شده است.

مشاور حقوقی امور مجلس و استان ها وزارت ارشاد اسلامی افزود:20 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی فرهنگ و هنر در نظر گرفته شده که از این میزان 6 هزار میلیارد ریال مربوط به اشتغالزایی روستایی بوده و در صورت توافق با بانک در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

کاراندیش بیان کرد: سهمیه بیمه هنرمندان در سال گذشته 14 هزار و 300 نفر افزایش یافته و پیش بینی می شود امسال 35 هزار نفر توسط سازمان تامین اجتماعی بیمه شوند.

وی در خصوص بیمه قاریان قرآن نیز ادامه داد: 3500 نفر از قاریان قرآن بیمه شده و مابقی نیز سهمیه بیمه دارند که می طلبد این موضوع را پیگیری کنند.

مشاور حقوقی امور مجلس و استان ها وزارت ارشاد اسلامی در راستای درخواست یکی از خبرنگاران مبنی بر ایجاد پیوست مطبوعاتی برای پروژه های عمرانی گفت: موضوع پیوست فرهنگی این پروژه ها نیز ضروری بوده اما هنوز مصوب نشده است و امید است با پیگیری های لازم بتوانیم این دو موضوع را نیز به سرانجام برسانیم.

کاراندیش با اشاره به اینکه زیر ساخت های مناسب فرهنگی در کشور وجود دارد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 800 مجتمع فرهنگی در کشور فعال بوده که از این تعداد 230 مجتمع در شهرستان ها واقع است.

وی در راستای تصویب قانون واگذاری مجتمع های فرهنگی به بخش خصوصی و دریافت اجاره بها تصریح کرد: دریافت اجاره باید لغو شود زیرا بار تامین این هزینه را اصحاب فرهنگ و هنر متحمل می شوند.

مشاور حقوقی امور مجلس و استان ها وزارت ارشاد اسلامی با بیان اینکه در سال های اخیر پرداخت یارانه خرید کاغذ جایگزین ارائه سهمیه کاغذ شده است افزود: برای امسال 2 هزار و 800 میلیارد ریال یارانه معین شد که در پایان سال 97،  110 درصد آن تخصیص یافته و بین ناشران توزیع شد.

کاراندیش از تشکیل کارگروه برای بررسی تخلفات و مشکلات حوزه تامین کاغذ ناشران و روزنامه نگاران توسط وزارت ارشاد خبرداد و بیان کرد: در این کارگروه مصوب شد که سالانه 400 هزار تن نیاز کاغذ کشور با ارز 4200 وارد شود که بخشی از آن وارد شده و بخشی نیز سفارش داده شد.

وی ادامه داد: در حوزه فعالیت های قرآنی و کانون های فرهنگی هنری مساجد با رشد دو برابری اعتبارات و بودجه مواجه بودیم.

مشاور حقوقی امور مجلس و استان ها وزارت ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: رشد و توسعه فرهنگی در هر جامعه بسیار مهم بوده و بر جنبه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و عمرانی آن جامعه تاثیرگذار است.

کاراندیش با اشاره به اینکه فقط 3 درصد از بودجه فرهنگی کشور سهم وزارت فرهنگ و ارشاد است گفت: می طلبد تا نهاد هایی که بودجه فرهنگی دریافت می کنند با استفاده از زیرساخت ها و ظرفیت های وزارت ارشاد، فعالیت های فرهنگی خود را افزایش و ارتقا دهند.

افزایش اعتبارات فرهنگی، بهبود وضعیت ساختمانی و مدیریتی هنرستان هنرهای زیبا، راه اندازی خانه دیجیتال، تقویت رسانه های محلی و تشکیل کارگروه ویژه بررسی درخواست های رسانه ها، از دیگر مطالبات هنرمندان شهرضایی بود که در این جلسه مطرح شد.

همچنین در ادامه این مراسم از ۴۰ نفر از هنرمندان شهرستان های شهرضا و دهاقان تجلیل شد.

ارسال به دوستان
تصاویر خبر

کلمات کلیدی

نظرات
Designed and Powerd by Afrang